تبلیغات
شناخت و پرورش کبوتر پرشی - بیمار کبوتر شما
 
شناخت و پرورش کبوتر پرشی
درباره وبلاگ


من بهنام هستم از اصفهان مدت دو سال هست که کبوتر دارم در این وبلاگ دوست دارم از تجریه همه استفاده بشه پس در نظر سنجی ها و در قسمت نظرات هر مطلب شرکت کنید با تشکر

مدیر وبلاگ : داریوش پاک
نویسندگان
نظرسنجی
رنگ بهترین کبوتر پرشی شما کدام استچهارشنبه 21 فروردین 1392 :: نویسنده : داریوش پاک
باسلام  دوستان   عزیز  بیشترین بیمارهای که در کبوترای خود داشتید چه بوده ؟


خود من  بیشترین مشکل رو با بیماری نیوکاسل داشتم  و به دلیل وارد کردن یه کبوتر جدید 
بین کبوترهام بوده  شما چی ؟

نیوکاسل

نیوكاسل این بیماری ویروسی،مهمترین عامل مرگ و میر در پرندگان پرورشی جهان است.نیوكاسل نیز مانند بسیاری از ویروس های دیگر پس از تهاجم وارد سلول های فرد میزبان شده و باعث اختلال در كار آنها و نهایتا از بین رفتن آنها می شود.امروزه واكسن نیوكاسل نیز مانند بسیاری از بیماری های دیگر تولید شده و حتی پژوهشگران در تحقیقات جدید تونسته اند با وارد كردن DNA تولید كننده انتی ژن (آنتی ژن پروتئین های روی سطح باكتری و ویروس است كه با پروتئین های سطحی سلول های بدن متفاوت است كه به این وسیله سیستم دفاعی می تواند آنها را به عنوان عامل بیگانه شناسایی و با آنها مبارزه می كند) درویروس نیوكاسل را به ذرت وارد كرده و واكسن خوراكی آن را نیز به این طریق تولید كنند.پس از تزریق واكسن(میكروب ضعیف شده یا كشته شده یا سم و آنتی ژن میكروب)سیتم دفاعی آنها را به عنوان مهاجم شناسایی كرده و سلول های دفاعی(گلبول های سفید) با ترشح پادتن با آنها مبارزه می كند در حالی كه ویروس های وارد شده دیگر قدرت بیماری زایی ندارند.فرایند ترشح پادتن در بیماری نیوكاسل باعث ایمنی اكتسابی تا یك سال می شود.

 

این ویروس یكی از مهترین عوامل مرگ و میر كبوتران علی الخصوص در فصول سرماست.علت هم عدم توانایی فعالیت ویروس در دماهای بالا و هوای گرم است.برای همین باید كبوتران را معمولاً باید در اواسط آبان تا اویل آذر واكسینه كرد. 

اما علائم بیماریابتدا با پف كردن و بی حالی و رعشه(لرزش) كبوتر آغاز می شود، كم كم كبوتر با پیشرفت بیماری و فراگیر شدن ضعف،كبوتر اشتهای خود را از دست می دهدو فقط در صورت نیاز كمی آب می خورد.كبوتر با گذشت زمان توانایی پرواز خود را نیزاز دست می دهد.از بین رفتن سلول ها و استفاده از ذخایر انرژی باعث لاغر شدن پرنده و اغلب برجسته شدن استخوان میان سینه آن می شود.این بیماری نهایتاً باعث اختلال در سیستم عصبی، فلج شدن و مرگ پرنده می شود.این ها علائم بیماری نیوكاسل از نوع گوارشی یا به عبارتی همان نیوكاسل روده ای اند.پس مواظب باشید كبوتری كه می خرید علائم بالا را نداشته باشد. 

بسیاری از افراد این بیماری را غیر قابل درمان می دانند اما در خیلی از موارد حال كبوتر مریض به شرط مداوا در اوایل مریضی بهبود می یابد.ولی قبل از شروع بحث درمان 2 نكته را یادآور می شود: 

الف)به محض اینكه پرنده ای كه علائم بیماری نیوكاسل را داراد در بین كبوتران مشاهده كردید،آن را جدا كنید. 

كوزه آب خوری را عوض كنید،آن را شسته ،ضد عفونی كرده و در آفتاب بگذارید.زیرا انتقال از راه ترشحات دهانی پرنده یكی از مهمترین راههای انتقال بیماری است.سپس كف گنجه(تور یا كتونه)را از فضله ها پاك كنید و بعد آن را شسته و ضدعفونی كنید(بوسیله دود و مواد ضد عفونی كننده).البته ریختن گازوییل در خیلی از موارد از جمله برای ضد عفونی كردن محیط و از بین بردن حشراتی مثل سگ مگس و كنه هم مفید است.در آب پرنده های سالم باید طی مدت یك هفته 1 سی سی اكسی وت(اكسی تتراسایكلین، كه به صورت محلول تزریقی وریدی برای بیماری های عفونی دام عرضه می شود كه باید مقدار لازم را با سرنگ از داخل شیشه بیرون بكشید) و مولتی ویتامین (ویتالین) ریخته شود تا اگر كبوتران دیگر هم مریض شده اند در اوایل دوره بهبود یابند.تغذیه هم باید در این مدت زیادتر و همراه با دانه های پروتئینی و كربوهیدراتی بیشتر انجام شود. 

ب)دوره مداوا ممكن است از یك هفته به بالا طول بكشد. در صورتی كه پرنده بریتان ارزش مداوا را داشت وقتتان را صرفش كنید. 

اما راه درمانی عمده ای كه برای بهبودی پیشنهاد می شود: 

1- اگر پرنده بیمار هنوز می تواند غذا بخورد باید تا آنجا كه می توان به او غذا داد.مخصوصا غذاهای پروتئینی و كربوهیدراتی بالا تا كم كم ضعف پرنده رو به بهبودی رود.اما اگر پرنده دیگر میل به غذا ندارد باید با دست به او غذا داده شود.دانه هایی مثل گاودنه،قره ماش، ارزن ،گندم،نان خشك و كوشه(كاشفه).البته در بعضی از موارد پرنده غذای داده شده را استفراغ می كند.در این مورد باید به پرنده كمی سنگریزه و سپس غذا داده شود كه اگر باز هم استفراغ ادامه داشت می بایست نان آب زده و نرم شده را با سرنگ به او خوراند. 
2- هر شب 1 سی سی اكسی وت را با سرنگ كشیده و قطره قطره و در ته حلق كبوتر بچكانید و این كار را تا 4 روز ادامه دهید. 
3- در هر روز 1 حبه سیر، طی سه بار در صبح و ظهر و شب تا پایان 1 هفته به كبوتر داده شود. 
4- در آب پرنده باید پودر مولتی ویتامین ریخته شودپودر مولتی ویتامین ضعف ناشی از مصرف دارو ها را برطرف می كند.و از روز چهارم به بعد نیز باید اكسی وت نیز در آب پرنده ریخته شود. 
5- اگر حداكثر تا یك هفته بهبودی در وضعیت پرنده حاصل نشد،باید قید آن را بزنید...


سرماخوردگی:
علایم: پف كردن ، لرز ، عطسه ، نفسهای تند و گاهی نیز یك قطعه سفید و شفاف از بینی پرنده سرازیر می شود. این بیماری در بعضی از کبوترها با اسهال سفید نیز همراه است. این بیماری را نباید با آسم اشتباه كرد.
درمان : استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از كوران و تغییرات دما در محل نگهداری کبوتر بیمار.
یك قاشق مربا خوری از سولفات دومنیزی در نیم لیتر آب حل كرده و بجای آب تا مدت 24 ساعت به کبوتر بدهید.
یك قاشق چایخوری روغن اكالیپتوس در یك فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری كه پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این كار نباید زیاد باشد زیرا ممكن است موجب خفگی پرنده شود. پس از 24 ساعت آب اشامیدنی مسهل دار پرنده را بردارید و بجای آن آب آشامیدنی كه در آن یك قرص 50 میلیگرمی ترامایسین حل شده ، بگذارید.

اسهال:
علایم: فضله آبكی ، كثیف بودن اطراف مخرج ، كم اشتهایی و بی تفاوتی نسبت به محیط اطراف.
علل بیماری: ترس و هیجان ، جریانات متغییر هوا ، تغییرات شدید دما ، خوراك فاسد.
همچنین مصرف غذاهای مانده و كثیف توسط پرنده می باشد مانند دانه های كپك زده و مانده. آب كثیف و سبزیهای ترشیده یا مرطوب.

برای درمان اسهال ما در اینجا از سه آنتی بیوتیک طبیعی(ماست و سیر) و شیمیایی(اکسی وت) استفاده می کنیم که هم کبوتر ضعیف نشود  وهم  درمانش با سرعت بیشتری انجام شود

1- قرص اکس وت روزی دو عدد صبح وشب بعد از وعده صبح کمی دان سبک فراموش نشود 

2- در آب کبوتران کمی ماست شیرین یک قاشق سرخالی پودر ors،پودر ویتامین  به مقدار یک گرم در لیتر بریزید بعد از دادن دان کبوتر درغروب آب را جلوی کبوتران بیمار قرار دهید.

3-سیر تازه را حبه کن به اندازه قرص روزی دو بار در دهانشان بینداز

 4- گندم را از زنجیره غذایی حذف کنید مقداری برنج به دان کبوتران اضافه کنید

 5- داخل گنجه را ضد عفونی کنید ( کاملا شست وشوی وگند زدایی کنید بهداشت روزانه فراموش نشود )

6- از دادن دان بر روی زمین خودداری کنید ، قبل از خوردن دان گل شور در اختیار کبوتر قرار دهید 

7-  از آوردن کبوتران بیمار به بیرون گنجه خودداری کنید از هوا کردن آبتنی دادن خودداری کنید

8- آب  راهم از جلوشون بر ندارید تا عفونت از طریق آب از بدنشون دفع بشود (فقط دو ساعت قبل ازدادن  وعده دان در غروب آب را بردارید)

9- در صورت بروز عوامل بیماری در کبوتر برای جلوگیری از همه گیرشدنش حتما از گله خارج شود.

10- سعی کنید گنجه روبه آفتاب باشد

اگر بعد از دو روز جواب گرفتید تا پنج روز ادامه بدهید ولاغیر خبرم کنید این دارو بیشتر از یک هفته نباید مصرف شود اثر مستقیم بر روی نطفه کبوتر دارد 

بیماری درد چشم:
این بیماری مسری می باشد و باید پرنده بیمار را از سایر پرندگان جدا كرد. چشم درد میتواند به علت سرماخوردگی و یا تماس چشم پرنده با چوب نشیمن كثیف یا چیزهای آلوده و یا به علت یك بی نظمی داخلی و وجود عفونت در خود چشم بوجود آمده باشد و نباید نسبت به آن بی اعتنا بود.
علایم: جراحات پلك ها ، خارج شدن مایع و قی از چشمها ، پلك های بهم چسبیده.
علل بیماری: جریان هوا ، اتاق پر دود ، میكروب
مداوای بیماری: استفاده از قطره های شستشو دهنده چشم مانند آب بور ، محلول بابونه و پمادهای آنتی بیوتیك
روش دیگر اینكه چشم پرنده را با استید بوریكی كه برای چشم انسان تهیه كرده اند بشویید سپس محلول 10% آرژیرول به داخل چشم بریزید این محلول باید تازه و مطمئن باشد . میتوان به جای آن نیز یك قطره روغن كرچك به چشم پرنده بریزید كه جانشین خوبی برای آرژیرول می باشد.
روش دیگر : ابتدا چشم کبوتر را با یك قطعه پنبه استریل آغشته به اسید بوریك شست و شو داده سپس روغن پنسیلین مخصوص چشم را به چشم پرنده بمالید. این كار چند روز باید ادامه یابد.

بیماری خس خس سینه :
این بیماری به دو علت بوجود می آید: 1- تغییرات شدید و ناگهانی دما 2- تغذیه از دانه های كثیف و آلوده به گرد و فضولات خود یا کبوتر های دیگر.
علامت این بیماری تنفس با صدا و با منقار نیمه باز است . در عین حال نفس بریده بریده می باشد.
درمان: استفاده از شربتهای سینه و داروهای ضد سرفه و مخلوط كردن یك قاشق چایخوری الكل طبی رقیق با دو قطره گلیسیرین در آب آشامیدنی پرنده .
و یا حل كردن یك قرص قابل حل 50 میلیگرمی ترامایسین در یك فنجان آب و ریختن آن در جای آب پرنده است. این محلول برای برونشیت ، سرما خوردگی و اسهال پرنده نیز مفید است.

بیماری آسم:
علائم: این بیماری تمامی علایم بیماری سرماخوردگی را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهی نیز تنفس پرنده همراه با صدا می باشد.
درمان: دو قطره ید خوراكی را در 28 گرم آب نوشیدنی حل كرده و روزی سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جای پرنده باید گرم باشد. میتوان كمی بخار اكالیپتوس نیز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما این بخار نباید زیاد باشد زیرا موجب خفگی پرنده خواهد شد. این درمان باید تا بهبودی كامل پرنده ادامه یابد . با افزایش آثار بهبودی باید درمان نیز با فاصله انجام شود. تغذیه پرنده نیز باید مقوی باشد.

گرفتگی مجرای تخم گذاری پرنده:

علایم: کبوتر ماده با پرهای پف كرده بی تحرك می ماند و معمولا پس از چند ساعت تلف خواهد شد.
علل : احتمالا پرنده قادر به دفع تخم آماده از مخرج نمی باشد. ماده های جوان اغلب دچار این ناراحتی می شوند. در بعضی مواقع نیز پوسته تخم تشكسل نشده و موجب این عارضه می شود.
مداوای بیماری: مالیدن یك قطره خوراكی مایع در داخل و اطراف مخرج و گرم نگهداشتن پرنده. ماساژ نرم و با احتیاط اطراف مخرج. 
توجه: هیچگاه نباید پوسته تخم را به طرف داخل بدن پرنده فشار داد.

 غده یا ورم جلدی(طعمه) :
ورم زیر جلدی در
 کبوتر به علت مسدود شدن یكی از روزنه های ترشحات طبیعی بدن اتفاق می افتد. این روزنه ها كه كارشان بیرون دادن بعضی از ترشحات طبیعی و داخلی بدن پرنده است گاهی بسته شده و ترشحاتراهی به بیرون نخواهند یافت در نتیجه در زیر پوست پرنده جمع شده و بتدریج تراكم این ماده زیاد شده و تشكیل توموری را در بدن کبوتر میدهد.
درمان: همین كه تومور كاملا رشد كرده و بزرگ شد و پوست روی آن كشیده و نازك گردید موقع آن رسیده كه آنرا از زیر پوست درآورند. پوست نازك شده را با یك تیغ تیز و استریل شده بشكافید و ماده پنیری شكل داخل آن را بیرون بیاورید . سپس به سر یك چوب خلال دندان پنبه استریلی بپیچید و زخم ایجاد شده را با آب استریل با دقت بشوییدبعد از آن پرنده را در قفس و مكانی راحت و بی سر و صدا قرار دهید و اطراف قفس را با پارچه ای بپوشانید تا از جست و خیز و فعالیتهای اضافی پرنده جلوگیری شود

عفونت روده:

علایم : پاشیده شدن فضله به بیرون در حالیكه به رنگ سبز می باشد .
مداوای بیماری: گرما ی محیط نگهداری پرنده بیمار بین 30 تا 32 درجه باشد. تاباندن نور مادون قرمز ، استفاده از چای معمولی ، ذغال پرنده . در صورت وجود زخم های ویروسی ، استفاده از انتی بیوتیك ها یا سولفونامید مؤثر است.

یبوست:
علایم : در این بیماری پرنده با پرهای پف كرده به گونه ای بی تفاوت در قفس می نشیند و سعی در دفع فضله می كند بدون آن كه نتیجه ای بگیرد. پرنده رفتاری شبیه به بیماری گرفتگی مجرای تخم گذاری از خود نشان می دهد. از دیگر علائم میتوان به كمی اشتها ، سستی و بیحالی و دفع فضولات با زحمت زیاد همراه با تكان دادن خود و وجود رنگ سیاه در فضولات پرنده و خشك بودن آن اشاره كرد.
علل بیماری: مصرف خوراك مانده و تغذیه از اشیاء غیر مجاز
مداوای بیماری : مالیدن روغن خوراكی مایع به مخرج پرنده . چكاندن یك قطره روغن كرچك یا روغن پارافین مایع در منقار پرنده .

بیماری تورم عفونی پیش معده ( infections proventriculitis )

این بیماری در اثر باکتری درشتی به نام مگا باکتر که به خانواده لاکتو باسیلاسه تعلق دارد بوجود می آید و در کبوتر - فینچ - مرغ عشق و برخی طوطی های کوچک دیده شده است . بیشتر مواقع این باکتری در طول دوران تولید مثل و پرورش جوجه ها مسئله ساز می شود ولی تقریبا همیشه با یک عامل مستعد کننده مثل تراکم زیاد یا سوء تغذیه همراه است . تنها نشانه بیماری از دست دادن تدریجی و بسیار آهسته وزن بدن است بطوری که طی مدت دوازده تا هجده ماه پرنده را از پا در می آورد عامل بیماری از طریق فضولات در محیط پخش می شود و از راه خوراکی سایرپرنده ها را مبتلا می کند . در کالبد گشایی زخم یا تورم پیش معده در ناحیه اتصال آن با سنگدان قابل مشاهده است که می تواند همراه یا بدون خونریزی باشد.

پرها و اختلالات آن:

پرریزی :  پرریزی عملی فیزیولوژیک و طبیعی است که در طی آن کبوتر سالی یکبار در پایان تابستان ویا بهار اقدام به تعویض پرهای خود(بطور ژنتیکی) می نماید.در کبوترهای مسابقه ای پرریزی در حدود دو هفته و نیم طول می کشد.پرهای شکسته فقط در هنگام پرریزی تغییر می یابند.

عوامل موثر بر پرریزی: تا کنون عوامل کنترل کننده پرریزی و روش کار آنها کاملا مشخص نشده است.فقط این امر مشخص است که پرریزی و در آمدن پر ها توسط هورمونهای تیروئیدی کنترل می شوند.  عوامل خارجی موثر بر پرریزی عبارتند از: کمبود مواد غذایی-کمبود آب-افزایش شدید و طولانی دمای محیط-زخمها و همچنین بیماریها.میزان تابش نور طبیعی یا مصنوعی و مدت تابش آن تاثیر مستقیم بر پرریزی دارد.  مشکلات و اختلالات پرها :  ۱ - در هنگام رشد پرها کوچک و سخت بوده و رگهای خونی فراوان دارند در نتیجه به آسانی می شکنند.علت این حالت کمبود مواد غذایی است.  ۲-گاهی اوفات در پرها شکافهایی دیده می شودکه باعث می گردد پر به آسانی بشکند.این عارضه در اثر آلودگی پرها به شپش-جرب و یا کنه اتفاق می افتد و باید درمان گردد.  ۳- کبوترهای سالم یک ماده چرب ترشح می کنندکه از خیس شدن پرها جلوگیری کرده و آنها را جهت پرواز نرم می کند.بیماری و عدم رعایت بهداشت ترشح این ماده را تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه پرها آسیب می بینند و پرواز پرنده را مشکل می سازند.  ۴- سو تغذیه باعث غیر طبیعی شدن پرها و یا تغییر غیرطبیعی رنگ آنها می گردد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 26 شهریور 1397 10:41 ق.ظ
بهترین کبوتر برای کسب وکارودرامدچه کبوتری است؟
دوشنبه 26 شهریور 1397 10:35 ق.ظ
سلام
جمعه 24 آذر 1396 07:30 ب.ظ
من هر روز یک وب سایت بازدید می کنم
خواندن مقالات، با این حال این صفحه وب مقالات با کیفیت را فراهم می کند.
دوشنبه 6 آذر 1396 09:37 ب.ظ
چه اتفاقی می افتد، همه چیز در اینجا صحیح است و البته همه حقایق را به اشتراک می گذارند، این واقعا خوب است، به نوشتن ادامه دهید.
شنبه 13 آبان 1396 05:09 ب.ظ
این مثل شما افکار من را یاد می گیرید! به نظر می رسد که خیلی زود می دانید
این، مانند شما راهنمای در آن یا چیزی نوشت.
من احساس می کنم که شما می توانید با چند درصد انجام دهید تا پیام کوچک را به خانه بسپارید، با این حال به غیر از این، این وبلاگ با شکوه است.
خواندن عالی قطعا برگشتم
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:13 ب.ظ
پست بزرگ من این وبلاگ را به طور دائمی بررسی کردم و تحت تاثیر قرار گرفتم!
اطلاعات بسیار مفید به ویژه قسمت آخر
:) برای این اطلاعات بسیار مهم است. من این اطلاعات خاص را برای یک جستجوگر جستجو کردم
مدت خیلی زیادی. سپاس و موفق باشی.
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:05 ب.ظ
هی اونجا! کسی در گروه مای اسپیس من این وب سایت را با ما به اشتراک گذاشت
من آن را چک کردم. من قطعا این اطلاعات را دوست دارم. من نشانه گذاری می کنم و این را به طرفداران من می رسانم!
وبلاگ برجسته و سبک و طراحی عالی.
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:39 ب.ظ
فقط تمایل به گفتن مقاله شما شگفت آور است.
روشنایی در پست شما عالی است و می توانم فرض کنم شما متخصص در این موضوع هستید.

خوب با اجازه شما اجازه دارم که فید RSS شما را بگیرم تا بتوانم با پست آینده آماده باشم.
با تشکر از یک میلیون و لطفا کار لذت بخش را ادامه دهید.
چهارشنبه 8 شهریور 1396 01:49 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or
something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit,
but instead of that, this is great blog. A fantastic read.

I'll certainly be back.
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:42 ق.ظ
Hey would you mind letting me know which web host you're working with?
I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price?
Cheers, I appreciate it!
شنبه 14 مرداد 1396 12:01 ب.ظ
Spot on with this write-up, I seriously think this amazing site needs much more attention. I'll probably be back again to see more, thanks
for the advice!
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:03 ق.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I've really enjoyed surfing
around your blog posts. After all I'll be subscribing to your rss feed and
I hope you write again very soon!
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:10 ب.ظ
Superb blog you have here but I was curious about if you knew of any message boards that cover the same topics discussed
in this article? I'd really like to be a part of online
community where I can get responses from other experienced individuals that share
the same interest. If you have any suggestions, please let me know.
Thank you!
شنبه 27 خرداد 1396 10:34 ق.ظ
باسلام در مورد مریضی نیوکاسل خصوصا در فصل سرما بیشتر در خوص کم کردن دون می باشدکه بدن به اندازه کافی درمعده دون نداشته وباعث سرما و کمبود انرژی بعدقلبه سرماو منجر به نیوکاسل می شود.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:03 ق.ظ
Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to
give you a quick heads up! Other then that, excellent blog!
سه شنبه 1 تیر 1395 07:54 ق.ظ
وقتی احساس کردید کبوتروتون بی حال و سست شده انرفلوکساسین بگیریدو یک سی سی از محلول و در یک لیتر اب قاطی کنید و بزارید جلوی همه کبوتراتون تا بخورند و اون کبوتری که سست و مریض شده 6الی7روز بدید استفاده کنه
کپسول مولتی مکس یه نوع مولتی ویتامین هستش که میتونید روزی یک سوم کپسول و در سه لیتر اب قاطی کنید تا کبوتراتون و سرحال کنه .
CaLcium & vitamin D. این قرص هم هر عدد درست حسابی پودر کنید مثل آرد بشه و هر یک عدد و تو سه کیلو گندم قاطی کنید که ذرات آن به گندم بچسبه و همراه گندم تو بدن کبوتر بره این قرص باید همیشه مصرف بشه .ایشالله هرجای ایران عزیزمون هستید تنتون سالم همیشه لبخند به لب باشید.یا علی
سه شنبه 1 تیر 1395 07:37 ق.ظ
در مورد نیوکاسل هم بگم وقتی احساس کردید کبوترتون دچار این مریضی شده زود بی خیال کبوترتون نشید مداواش کنید چند روزی تو یه قفس دیگه نگه دارید میتونید واکسن بزنید یا میتونید دم کبوترتون و بکشید و بعد ده روز که دم کبوتر در حال رشد هست دوباره همون پرهای ده روزه رو بکشید تا خون بزنه بیرون که یک سوم عفونت از طریق پرها میزنه بیرون
مرحله دوم ناخن وسطی کبوترو قطع کنید از ته ناخن یه میلیمتر بالاتر چون فشار روی پاهای کبوتر هست خون همیشه در حال گردش هست هردو ناخن وسطی کبوتر و قطع کنید تا خون ریزی کنه وقتی خون زد بیرون کبوتر و ول کنید رو زمین تا راه بره البته پرهای کبوترو ببندید تا نتونه پرواز کنه یه کاری کنید تا رو زمین تند تند راه بره گردش خون سریع تر بشه اینکارو سر ظهر انجام بدید بهتر تو هوای گرم
نترسید نه دم کبوترتون کور میشه نه به خاطر خون ریزی میمیره
و در مرحله اخرم میتونید از گردن کبوتر با تیغ یه خراش کوچیک بزنید که هرچی عفونت ویروس هست بزنه بیرون .همه اینا دو هفته طول نمیکشه چون خیلی ها هستن که به خاطر یه مریضی زود کبوترشو بی خیال میشه
اولا که گناه داره تو اون حال و روز ولش کنی دوما وقتی مسولیتش و به گردن میگیری باید تا لحظه مرگش بهش برسی چون خودتون باعث بیماریش شدید .
سه شنبه 1 تیر 1395 07:18 ق.ظ
سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
دوستان در مورد نیوکاسل عرض کنم نیوکاسل یه ویروسی که بیشتر از راه تغذیه وارد بدن کبوتر میشه یعنی غذایی که شما به کبوترهاتون میدید همیشه سعی کنید در یه ظرف تمیز بدید غذارو نریزید رو زمین .من خیلی هارو دیدم وقتی یه کبوتری ناشناس میاد قاطی کبوتراش میشه زود دون گندم یا ...میپاشه رو زمین تا کبوترو بیاره پایین این کار کاملا اشتباه هست به خاطر یه کبوتر باعث مریضی کبوترای خودتونم میشید .شما همه جا میرید میگردید نمیدونید کجا پا میزارید نجس هست و یا ...با همون کفش هم میاد پیش کبوتراتون و یا مدفوع کبوتر رو زمین هست و یه ذره مدفوع کبوتر باعث الودگی نیم متر مربع اطراف خودش میشه و شما هم وقت تغذیه غذاش و میپاشید رو زمین کاملا اشتباه هست و باعث به مرور مریضی کبوتر میشه
سه شنبه 1 تیر 1395 07:18 ق.ظ
سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
دوستان در مورد نیوکاسل عرض کنم نیوکاسل یه ویروسی که بیشتر از راه تغذیه وارد بدن کبوتر میشه یعنی غذایی که شما به کبوترهاتون میدید همیشه سعی کنید در یه ظرف تمیز بدید غذارو نریزید رو زمین .من خیلی هارو دیدم وقتی یه کبوتری ناشناس میاد قاطی کبوتراش میشه زود دون گندم یا ...میپاشه رو زمین تا کبوترو بیاره پایین این کار کاملا اشتباه هست به خاطر یه کبوتر باعث مریضی کبوترای خودتونم میشید .شما همه جا میرید میگردید نمیدونید کجا پا میزارید نجس هست و یا ...با همون کفش هم میاد پیش کبوتراتون و یا مدفوع کبوتر رو زمین هست و یه ذره مدفوع کبوتر باعث الودگی نیم متر مربع اطراف خودش میشه و شما هم وقت تغذیه غذاش و میپاشید رو زمین کاملا اشتباه هست و باعث به مرور مریضی کبوتر میشه
سه شنبه 1 تیر 1395 07:18 ق.ظ
سلام و احترام خدمت دوستان گرامی
دوستان در مورد نیوکاسل عرض کنم نیوکاسل یه ویروسی که بیشتر از راه تغذیه وارد بدن کبوتر میشه یعنی غذایی که شما به کبوترهاتون میدید همیشه سعی کنید در یه ظرف تمیز بدید غذارو نریزید رو زمین .من خیلی هارو دیدم وقتی یه کبوتری ناشناس میاد قاطی کبوتراش میشه زود دون گندم یا ...میپاشه رو زمین تا کبوترو بیاره پایین این کار کاملا اشتباه هست به خاطر یه کبوتر باعث مریضی کبوترای خودتونم میشید .شما همه جا میرید میگردید نمیدونید کجا پا میزارید نجس هست و یا ...با همون کفش هم میاد پیش کبوتراتون و یا مدفوع کبوتر رو زمین هست و یه ذره مدفوع کبوتر باعث الودگی نیم متر مربع اطراف خودش میشه و شما هم وقت تغذیه غذاش و میپاشید رو زمین کاملا اشتباه هست و باعث به مرور مریضی کبوتر میشه
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 08:06 ق.ظ
اقا مطالب جالب بود باما تبادل لینک داشته باشید.
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 08:04 ق.ظ
باسلام مطالب خواندم اگر تیپلر این جوری باش که شما گفتید ما از غافل عقب ماندیم.به ما سری بزنید ادرس ما کبوتر ما جواد میرهادیان اصفهان
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 01:20 ق.ظ
کبوترهایم روز اول یک پاشو میگیره وبعد یک پرشو بهد از چند روز کلا نمیتونه پرواز کنه.هر داروی میدم باز بیماریشون برمیگرده
سه شنبه 10 فروردین 1395 06:24 ب.ظ
من دست به تخم کبوترا زدم خراب که نشده
جمعه 27 آذر 1394 12:02 ق.ظ
سلام مطلب های خوبی بود ممنون
پنجشنبه 3 مهر 1393 06:50 ب.ظ
کبوتر خوب چند تا خصوصیت داره 1- مهمترین چیز تو کبوتر خوب پراشه بالاشا باز کنید باید بالش پهن باشه و انتهاش سوراخ ریز 2- پای قوی داشته باشه 3- تو چشاش لکه سیاه داشته باشه اونم رو به پایین مانند لوچا چون تو ارتفاع زیاد به پایین نگاه میکنند
پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393 12:39 ب.ظ
کبوترات خوب ولی سعی کن عکسای جالبی تو وبلاگت بزاری
سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 09:08 ب.ظ
داشم اگه میخوای حیون بازی کنی باس حیون خودتو عادتی کنی یا جلش کنی یعنی جوجه بگیری جلش کنی..از ما گفتن حیون خوب جل نمیشه اون حیونیم که جل میشه 2زار نمی ارزه بس حیونه خوب بخر جوجشو جل کن.جوجه جل کردنم اوووووه یه حکایتی الان وقتش نیست .
سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 09:02 ب.ظ
خوب دادشم وقتی دو تا کبوتر با هم لف میخورن یا جوفت میشن اول نوک نوکی میکنن بعد ماده میخوابه نره میره بالا وووو....بادا بادا مبارک بادا....
سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 08:58 ب.ظ
سید به راه بر بیچ وخم کفتر بازا خوش اومدی.کفتر نر : هم درشت تره هم سرحالتر < وقتی میخواد ژس بگیره شق و رق میمونه سر بالا سینه جولو رو بنجه > وقتی مست باشه قور میکشه بق بقووو قووو قووو اقوووو > ولی بعضی از مادها هم هستن که با نر مو نمیزنن باید از کجا فهمید؟؟؟..اهااا..جونم برات بگه باس یه نر مس بندازی کنارش اگه واسش قور کشید کار تموم نیست چطور ؟؟؟...اهااا..چون بعضی از نرها هم خیلی مست میشن و باهم لف میخورن یا جفت میشن واسه همین باید ته تخم کردنش صبر کنی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :